Iveta Clarke
Iveta Clarke
Iveta Clarke
Iveta Clarke
Iveta Clarke
Iveta Clarke
Iveta Clarke
Mé činy je to jediné, co skutečně vlastním.
Projekty a workshopy

Aktivně ovlivňovat dění kolem sebe považuji za svou základní občanskou povinnost. Věřím, že je obecně velmi důležité dát naše vlohy, talent, znalosti, dovednosti, vzdělání a zkušenosti k dispozici tam, kde mohou nejlépe ovlivnit, co se kolem nás děje.

více...

 • +420 724 001 030
 • skype: iveta.clarke
 • Inspiring Conversation
 • linkedin
 • Navštivte můj blog

Projekty a workshopy

Veřejné workshopy

Každý rok dělám pravidelnou inventuru témat, ke kterým směřují mí klienti a která takzvaně "sedí ve vzduchu". Tato témata pak zpracovávám ve svých veřejných workshopech a seminářích, na které přednostně zvu své klienty a příznivce.

Obsah všech veřejných workshopů je rovněž k dispozici jako samostatný produkt pro korporátní klienty, anebo může být upraven jako téma pro samostatné řečnické vystoupení.

Pokud máte zájem o účast či potřebujete další informace, napište mi zde: iveta@ivetaclarke.com

2017

Minerva Klub s Ivetou Clarke

Termín:

 • 20.9.2017

Popis:

Příijďte si prohlédnout a pochopit svého vnitřního kritika z jiného úhlu pohledu, tak jak jej nabízí americká socioložka Brene Brown ve svém 15ti letém výzkumu studu.   Její výzkum poukazuje na zajímavé souvislosti mezi tím, jak náš vlastní pocit studu (méněcennosti, nedostatečnosti) ovlivňuje nejen náš život, ale i kvalitu našich vztahů a jak se proti tomuto všelidskému fenoménu strachu z nedokonalosti  dá vybudovat odolnost.

Ke stažení:

Minerva Klub.pdf

2016

Popis:

Termín:

 • 18.3. 2016 9:00 – 17:00 Praha
 • 22.4. 2016 9:00 – 17:00 Praha

Popis:

Tento seminář pro muže i ženy je o tom, proč je dobré stud pochopit a mluvit o něm; a také o tom, jak se proti němu dá vybudovat odolnost. Jednodenní kurz čerpá z terapeutického programu americké socioložky Brene Brown a jejích výzkumů lidského studu a zranitelnosti. Pořádáno ve spolupráci s nakladatelstvím Portál.

Více o semináři a přihlášky zde:

http://www.portal.cz/zajimave-odkazy/konec-sebepodcenovani/55629/

Termín:

 • 19.3.2016 9:00 – 16:00 Praha
 • 2.4.2016 9:00 – 16:00 Brno

Popis:

Veřejný seminář o tom, jak rozumět našim dětem a být s nimi na jedné lodi. Seminář vedu společné s rodinnou terapeutkou Lucií Mucalovou (www.terapie-mucalova.cz).

Ke stažení:

Více informací

Termín:

 • 19.5. 2016 – 2.6. 2016 Bali, Indonésie

Popis:

Láska je velkým tématem tohoto roku. Můj nadcházející seminář se bude zabývat novými pohledy na tento fenomén našich životů: Jak to máme obecně s chápáním lásky, jak láska souvisí s našimi životními cykly, a jak její (ne)existenci v našich životech ovlivňuje naše kultura a prostředí, kde žijeme.

Díky spolupráci s úžasnou Majkou Kadlecovou (http://www.m-adventures.eu) tentokrát propojíme seminář se snovou cestou na ostrov Bali. Já připravím seminář, Majka, která již mnoho let žije v Indonésii, připraví nevšední zážitky z poznání tohoto rajského ostrova.

Termín:

 • 14.6.2015  18:00 - 20:00 Praha

Popis:

QED Life Evenings je řada inspirativních večerů, podporující osobní i profesní rozvoj. Přijala jsem pozvání od svých kolegů ze společnosti QED Group vést dvouhodinový inspirativní večer o studu, zranitelnosti a odvaze. Tato akce se pro velký zájem bude v červnu konat letos již podruhé.

Více informací a přihlášky zde:

http://qedlife.cz/udalosti/2016/6/26/yr1mp1ty58n0hflhdv0nqadoo0xbb8

2015

Popis:

Naše devadesátidenní cesta po Novém Zélandu, iniciovaná naší partnerskou vizí dodat našemu vztahu nový impuls, vzbudila velký zájem u našich kamarádů, klientů i kolegů. Uspořádali jsme proto s manželem neformální večer a pozvali všechny, kdo se chtěli podělit o naše zážitky.  V tiché aukci jsme nabídli 30 našich nejzdařilejších fotografií.  Peníze, které jsme vybrali, věnujeme na rekultivaci našich lesů, aby se do nich mohli vrátit vlci, medvědi a rysové, kteří v české přírodě odedávna žili.

Vice o workshopu zde:

https://tackk.com/devadesatdni

Popis:

Přednáška na multioborové konferenci v Praze a v Brně, pořádané každoročně společností Everesta.

Více o konferenci a mé přednášce zde:

http://www.venzkrabice.cz/aktualne/rozhovor-s-ivetou-clarke-ktera-vystoupi-na-konferenci-stari-psi-a-nove-kousky.html

Popis:

Tento seminář pro muže i ženy je o tom, proč je dobré stud pochopit a mluvit o něm; a také o tom, jak se proti němu dá vybudovat odolnost. Jednodenní kurz čerpá z terapeutického programu americké socioložky Brene Brown a jejích výzkumů lidského studu a zranitelnosti.

Pořádáno ve spolupráci s nakladatelstvím Portál.

Více o jejich programech zde:

http://www.portal.cz/seminare/psychologicke-kurzy-portalu/55621/

Popis:

Modulový výcvikový program pro motivované profesionály o tom, kam lze růst jako týmový facilitátor poté, co máme zvládnuty základní facilitační techniky. Program jsme sestavili společně s mým kolegou Ondřejem Krásou (www.krasafacilitace.cz) a probíhá v pěti intenzívních, na sebe navazujících modulech, cílených na ty konkrétní oblasti facilitace, které  přinášejí časté výzvy i zkušenějším facilitátorům.

Moduly stavíme na reálných situacích, se kterými se setkáváme ve firemním prostředí. Každé téma zasadíme do teoretického i praktického kontextu a pak experimentálně vyzkoušíme a zreflektujeme v bezpečném prostředí učící se skupiny.

Ke stažení:

Více o programu

2014

Popis:

Veřejný workshop postavený na osobní zkušenosti a spolu-vedený s mým manželem Ronem.

Veřejně prospěšné projekty

Popis:

V roce 2010 jsem nastartovala projekt, který byl zaměřen na zavedení koučování jako podpůrné metodiky práce s dětmi na českých školách. Jeho cílem bylo podnítit zájem učitelů i dětí/studentů o osobní rozvoj, prohloubit jejich sebeuvědomění a posílit jejich vztahové schopnosti, stimulovat jejich zvídavost a zájem o sebe i o druhé lidi. To vše s ambicí zvýšit všeobecnou úroveň sebevědomí a osobní odpovědnosti ve společnosti.

Projekt se podařilo rozvinout z myšlenky až po vlastní několikaletou práci na konkrétních školách, a to díky dobrovolné iniciativě skupiny profesionálních akreditovaných koučů organizovaných v české pobočce ICF. Více o projektu zde:

Popis:

Tento osobní projekt usiluje o pozitivní změnu v mezilidských vztazích, jejichž stavebním kamenem je vzájemný vztah dvou lidí . Podstatou projektu je vědomě aplikovat pozitivní přístup, kdykoli se setkám s neznámým člověkem, a to v jakékoli životní situaci. Prostě jsem se rozhodla usmívat se na lidi.

Zjišťuji, že upřímný úsměv a zájem, věnovaný lidem kolem nás, dokáže úžasně změnit atmosféru a významně posunout východisko pro diskusi a vzájemné přijetí. Vztah má najednou větší naději na úspěšný start, stabilizaci a trvání. Pozitivní přístup projevující se úsměvem není zdaleka obvyklým způsobem našeho života. Svým přístupem chci inspirovat druhé k tomu, že změnou našeho vnitřního nastavení můžeme významně ovlivnit kvalitu našich vztahů.

"Někdy je vaše radost zdrojem úsměvu, ale někdy váš úsměv může být zdrojem radosti."

Inspiruje vás tento projekt? Zkuste to sami, a usmějte se na někoho alespoň jednou denně ! Podělte se o svou zkušenost zde: iveta@ivetaclarke.com.